شماره مطلب: 16458

9 دی نشان داد مردم کارشان را بلدند؛ خواص لطفا مراقب رفتار خود باشند!

مردم خوب می دانند چه زمانی به صحنه بیایند و بساط فتنه گران را برچینند؛ همان مردمی که هر ساله 22بهمن با پرجم انقلاب اسلامی به خیابان ها می آیند و پشت به پشت نظام‌شان می دهند. در وقایع سال 88 هم دقیقا همین اتفاق افتاد و در نهایت این مردم بودند که سیلی خروشان شدند بر آتش فتنه فتنه گران! اما آنچه لازم التذکر است، این است که لطفا خواص مراقب خود باشند که به خواب زمستانی فرو نروند.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان- سعید ساداتی: دقیقا 7 سال پیش در چنین روزی...

متولدین دی ماه 88 امسال، به سن مدرسه رفتن رسیده اند؛ همان کودکانی که از "فتنه88" هیچ خاطره ای در ذهن ندارند و اگر پدر و مادر بامعرفتی داشته باشند، سالها بعد از آنها خواهند شنید که در سال تولدت، عده ای "مرد خداجوی" بودند که "ریشه انقلاب" را نشانه رفته بودند.

همانهایی که با "مرگ بر ضد ولایت فقیه"، "اصل نظام" را هدف گرفته بودند و البته که تیرشان به خطا رفت؛ چرا که فراموش کرده بودند "این مملکت صاحب دارد"!

طی 7 سال گذشته گفتنی های زیادی درباره حماسه 9دی گفته و نوشته و شنیده و بازگو شده؛ هرکسی از ظن خود "یار انقلاب" شد و به قطار "9 دی" پیوست اما نکته ای که در هفتمین سالگرد این حماسه مردمی نباید از آن غافل شد، عبرت گرفتن از تاریخ است.

"9دی" نباید فراموش چون...

این روزها فتنه گران سال 88 برای به فراموشی سپردن حماسه 9دی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند، آنها به این نتیجه رسیده اند که برای جلوس دوباره بر کرسی قدرت، باید حماسه 9دی و حرکت عظیم و خودجوش مردمی فراموش شود!

به عقیده آنها 9دی باید فراموش شود چون بازگو کننده تمام جنایت‌ها و خیانت‌های آن‌هاست. بزرگداشت این روز یعنی یادآوری تهمت به نظام اسلامی، یادآوری 8 ماه آشوب و تلاش برای براندازی کشور، یادآوری امیدوار کردن دشمن برای سرنگونی کشور، یادآوری خسارت میلیاردی به کشور و سلب آرامش مردم، یادآوری پاره کردن عکس امام خمینی(ره) و هلهله و شادی در روز عاشورای حسینی، نامه های بدون سلام والسلام، یادآوری دعوت مردم به خیابانها برای اغتشاشگری در زیر پل کالج، یادآوری نماز جمعه ای که دختر و پسر دست در دست هم نماز خواندند و برخی از آنها با کفش قامت بستند، یادآوری حمایت دشمنان امام و انقلاب از جبهه ای که برخی در راس آن بودند و نتوانستند خود را بیرون بکشند، یادآوری عملکرد آقازاده‌هایی که ...

"9دی" نباید فراموش تا نسل بعدی بداند در برابر فتنه های بی پایان دشمن به چه سلاحی مسلح شود و با چه ابزاری به مقالبه با او برخیزد.

قرآن کریم در آیه پنجم از سوره ابراهیم خوب به ما آموخته که ایام الله باعث عبرت گرفتن می شود.

یک مثال تاریخی برای فراموشی ایام الله

اما چرا عده ای از کنار حادثه تاریخ ساز 9 دی با سکوت گذشتند، چرا در رسانه های خود درباره این روز ننوشتند و به آن نپرداختند حتی از بزرگداشت آن عصبانی اند و تلاش می کنند این روز فراموش شود؟! برای پی بردن به ریشه این عصبانیت، چاره ای نیست جز اشاره به یک مشابهت تاریخی که بی ارتباط با ماه صفر نیست.

در تاریخ اسلام حادثه شادی آفرینی مانند میلاد النبی اتفاق افتاده و در مقابل نیز حادثه تلخی همچون ارتحال نبی مکرم اسلام دلها را آزرده کرد اما همه شاهدیم، آنها که پس از ارتحال پیامبر ، انحرافی بزرگ در راه ایشان ایجاد کردند، هر ساله چند روز را به جشن و سرور برای میلاد النبی اختصاص می دهند و بر روی منابر و در رسانه های خود این روز را پاس می دارند ولی همین جماعت وقتی به بیست و هشتمین روز ماه صفر - که سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام است – می رسند، در هیچ یک از منابر و مساجد و رسانه های خود، نام و یادی از پیامبر اکرم برده نمی شود. در حقیقت در میان چند میلیارد مسلمانی که در این کره خاکی زندگی می کنند، این تنها شیعیان هستند که علاوه بر میلاد النبی، در سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام با تمام وجود از پیامبرشان و راه ایشان یاد می کنند. اما چرا؟

علت مشخص است، وقتی بر روی منابر از ارتحال پیامبر سخن بگویند، قطعا مردم از علمای خود می پرسند که آیا پیامبر ما برای بعد از خود مدلی ارائه نداده است؟ آیا پیامبر اسلام در باره جانشین خود سخنی نفرموده؟ و صدها سئوال دیگر که در طول تاریخ بعضا ذهنهای مسلمانان را آزرده است. طبعا پرداختن به این روز یعنی پرداختن به این سئوالات، اگر بیست و هشتم صفر یادآوری شود، باید به حوادث قبل از ارتحال پیامبر نیز پرداخته شود، از ممانعتی که برخی صورت دادند و نگذاشتند پیامبر اسلام وصیت خود را مکتوب کند و در سخنی توهین آمیز، وقتی رسول خدا قلم و کاغذ طلب کردند تا وصیتی بنویسند که عمل به آن، جامعه اسلامی را از گمراهی باز می داشت، ادعا کردند که پیامبر خدا تب دارد و هذیان می گوید!؟

با همین توضیح کوتاه براحتی روشن خواهد شد که چرا برخی از شخصیت ها و خواص بی بصیرت و مردود فتنه سال 88، از یادآوری یوم الله 9 دی ناراضی، ناراحت و عصبانیند. (1)

آنچه واضح و مبرهن به نظر می رسد این است که "این یوم الله" نباید فراموش شود؛ نباید فراموش کنیم؛ و نباید اجازه دهیم که حافظه مردم را پاک کنند!

ملت ایران هیچگاه فراموش نمی کنند خساراتی همچون تحریم های سخت اقتصادی بعد از فتنه، ترور دانشمندان هسته ای، تضعیف قدرت نظام در فضای بین المللی، خسارات فیزیکی حاصل از آشوب ها و ... را.

همانگونه که مردم در نهم دی ماه88 صحنه گردان دفاع از انقلاب و دین خدا بودند، امروز نیز مردم بهترین منادیان یوم الله 9 دی هستند؛ و باید مراقب بود؛ مراقب فتنه های پسِ فتنه!

مردم کارشان را بلد هستند؛ خواص لطفا مراقب رفتار خود باشند

و در آخر، درسی که 9دی به همه داد این بود که مردم خوب می دانند چه زمانی به صحنه بیایند و بساط فتنه گران را برچینند؛ همان مردمی که هر ساله 22بهمن با پرجم انقلاب اسلامی به خیابان ها می آیند و پشت به پشت نظام‌شان می دهند. در وقایع سال 88 هم دقیقا همین اتفاق افتاد و در نهایت این مردم بودند که سیلی خروشان شدند بر آتش فتنه فتنه گران! اما آنچه لازم التذکر است، این است که لطفا خواص مراقب خود باشند که به خواب زمستانی فرو نروند؛ هرچند در سال88 هم کسی در خواب نبود اما عده ای از خواص که سال ها نان انقلاب را خورده بودند خود را به خواب زدند و هیچگاه دوست نداشتند از خوابِ نازِ غفلت بیدار شوند که در نهایت با سیلی محکم مردم در نهم دی ماه، از خواب برخواستند!

منابع:

سایت رسمی حجه الاسلام رسایی

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.