شماره مطلب: 21621
در پی کسب رتبه اول در فرهنگ سازی برای نماز و تعالی آن دربین دستگاههای اجرایی استان؛

استاندار آذربایجانشرقی با اعطای لوح سپاسی از مدیر کل آموزش و پرورش استان تجلیل کرد

پیش از ظهر امروز استاندار آذربایجانشرقی در سومین اجلاس استانی نماز با اعطای لوح سپاسی از مدیر کل آموزش و پرورش استان به جهت کسب رتبه اول در فرهنگ سازی برای نماز و تعالی آن دربین دستگاههای اجرایی استان تجلیل کرد.

به گزارش  سازمان بسیج فرهنگیان استان به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی؛ مجید خدابخش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درخصوص آثار و نتایج اعمال انسان در زندگی دنیوی، خاطرنشان کرد: براساس دیدگاه قرآنی، انسان در زندگی دنیوی با همه موجودات و مخلوقات الهی در ارتباط است و هر عمل انسان بر قلب او اثر می‌گذارد.

 

وی افزود: انسان اگر پیوسته در ارتباط با خدا و مأنوس با ذکر الهی باشد، از امدادهای غیبی بهره‌مند بوده و دیدگاه مثبت به زندگی خواهد داشت و اگر از ذکر خدا فاصله بگیرد، قلم و قدم و گفتار و رفتار او تحت سلطه شیطان قرار خواهد گرفت.  خدابخش اظهار کرد: نماز به‌عنوان ابزار ارتباط با خدا و اتصال به مظهر رحمت و منبع قدرت، علاوه بر برکات فردی، آثار اجتماعی و سیاسی نیز دارد و کسی که به نماز توسل کند، بسیار بعید است که به زشتی و گناه نزدیک شود.  وی ادامه داد: باید نماز را در این چارچوب ذهنی معرفی کرده و نسل جوان را به سمت نماز دعوت کنیم؛ در این‌صورت خاصیت‌ها و آثار مثبت نماز را در جامعه مشاهده خواهیم کرد.  استاندار آذربایجان شرقی همچنین از دست‌اندرکاران اقامه نماز در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان قدردانی کرد و گفت: نمازخانه ادارات باید مرکز ارتباط با خدا و حضور قلب باشد و بخش قابل توجهی از مشکلات اداری در سایه ترویج فرهنگ نماز قابل مدیریت است.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم، استاندار آذربایجانشرقی با اعطای لوح سپاسی از مدیر کل آموزش و پرورش استان  به جهت کسب رتبه اول در فرهنگ سازی برای نماز و تعالی آن دربین دستگاههای اجرایی استان تجلیل کرد

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.