شماره مطلب: 24762
.

با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان برگزا ر شد ؛ جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم سال ۹۸

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی،جعفر پاشایی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان گفت: با یکدلی و یکرنگی، اراده، ایمان، پشتیبانی از ولایت فقیه، اتکا به فرهنگ عاشورایی هیچ آسیبی به انقلاب اسلامی نخواهید رسید و با پیروزی نهایی دشمنان اسلام رو سیاه خواهد شد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان افزود: خدمت به جامعه فرهنگی و دانش آموزان از وظایف ذاتی ماست و امسال نیز علی رغم محدویت های مالی با هماهنگی و یکدلی هم برنامه‌های بزرگداشت مقام معلم را به بهترین وجه برگزار خواهیم کرد .

وی خاطر نشان ساخت : مدرسه محوری، توجه به بعد رضایت مندی معلمان، ضرورت تکریم همکاران بازنشسته فرهنگی، بانوان فرهنگی سرپرست خانواده، شهدای فرهنگی و استفاده از تجربیات سالهای گذشته،  استفاده حداکثری از ظرفیت های شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان ها در برنامه های این ستاد مورد توجه باشد.

این مقام مسئول اشاره کرد : معلمین درجامعه با کمال تعهد وصداقت به انجام وظیفه مشغولند که باید درمناسبت های مختلف به کارآنها ارزش قائل شویم ، و بدانیم که این معلمین هستند که در کنار والدین می توانند با تعلیم و تربیت موفق، آیندگان ایران اسلامی را پرورش دهند.

پاشایی در خاتمه سخنان بر جامعه محوری کردن تجلیل از معلم ،ابتکار و خلاقیت و استفاده از ظرفیت اولیا و دانش آموزان تاکید کرد .

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش وپرورش استان گفت : " اخلاق مداری، برنامه محوری و مدرسه محوری" سه کلیدواژه مدیرکل آموزش وپرورش در طول شش سال گذشته در دستگاه تعلیم و تربیت است.

قهرمانی فرد  هدف از بزرگداشت هفته معلم را ارتقای فرهنگ عمومی و تکریم منزلت مقام معلم اعلام و اظهار کرد: در این راستا و بمنظور تمرکززادیی در برنامه های بزرگداشت هفته معلم باید از نگاه ترحمی به معلم پرهیز، توجه به جایگاه علم و عالم در جامعه، پیشکسوتان و بازنشستگان فرهنگی، تجلیل از فرزندان ممتاز همکاران فرهنگی، پررنگ تر شدن تکریم از همکاران فرهنگی طی این هفته مورد توجه باشد.

وی بر تجلیل معلم در طول سال  و فراگیر کردن این تکریم در بطن جامعه تاکید کرد.

 معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان گفت: در تجلیل از معلمان مدرسه محوری رکن اصلی قرار گیرد و فرهنگ تجلیل از معلمان در بدنه جامعه نهادینه سازی شود.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.