شماره مطلب: 25130
جلسه :

ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی دستگاه تعلیم وتربیت در سازمان بسیج فرهنگیان استان برگزار شد.

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در جلسه ستاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی دستگاه تعلیم وتربیت در محل دفتر بسیج فرهنگیان گفت: انگیزه دهی ، امید بخشی، مثبت اندیشی در بین دانش آموزان مهم ترین رسالت مجموعه است.

جعفر پاشایی گفت:ما به تنهایی قادر به حل مشکلات آموزش وپرورش نیستیم و باتوجه به فراوانی آن نیازمند مساعدت تمامی سازمانها هستیم.

مدیرکل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تصریح کرد: تمامی موفقیت ها در گرو استفاده از ظرفیت های موجود، پرهیز از کارهای حاشیه ای، هماهنگی بین بخشی،تدبیر و همت جمعی اتفاق می افتد.

وی یادآور شد: آذربایجانشرقی در بحث آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان جزو پاک ترین استان در کشور بوده و از بین ۳۱استان در رتبه ۳۱قرار دارد.

این مقام مسئول در استان خاطر نشان ساخت: رویکرد مجموعه افزایش آگاهی دانش آموزان، والدین و فرهنگیان از آسیب های نو پدید اجتماعی با برگزاری کارگاههای آموزشی، دوره های ضمن خدمت و...است.

پاشایی در پایان تاکید کرد: افزایش انگیزه، امید بخشی، مثبت اندیشی و...از اهم تعهدات مجموعه درقبال دانش آموزان بوده و در کنار آن رتبه بندی معلمان یکی از راهکارهای  افزایش انگیزه در بین فرهنگیان است.

محمد اسماعیل سعیدی در ادامه افزود: اکثر آسیب های اجتماعی از بطن جامعه وارد مدارس شده درصورتیکه بعضی ها کوتاهی در بحث آسیب های اجتماعی را به گردن مدارس می اندازند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و درمان آن نیازمندی همکاری تمام نهادها و بازنگری در قوانین موجود هستیم.

سعیدی در پایان عنوان کرد: طلاق، اعتیاد، بیکاری و.....از عمده عوامل هستند که منجر  به افزایش آسیب های اجتماعی می شود.

شایان ذکر است که درپایان مجموعه بسیج فرهنگیان با اهدای لوح سپاسی از مدیرکل آموزش وپرورش استان به جهت موفقیت دانش آموزان آذربایجانشرقی در کسب رتبه های برتر کنکور سراسری تجلیل بعمل آورد.

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.